Samo malo dubljom analizom spiska primetićete poklapanja određenih klubova koji su dobili značajna sredstva sa pojedincima koji su trenutno na funkcijama u Sportskom savezu Subotice
Na zvaničnom gradskom sajtu objavljena je odluka o raspodeli sredstava za finansiranje u oblasti sporta, koja za ovu godinu iznose 38.850.000 dinara. Već prilikom prvog pregleda liste klubova kojima su odobrena sredstva postavlja se logično pitanje kome je u interesu da se ugasi uspešan sportski kolektiv poput Vaterpolo kluba ‚Spartak-Prozivka‘, koji okuplja 150 dece iz našeg grada?” Pre nekoliko dana deca generacije 2002. tog kluba su osvojila treće mesto na Kupu Srbije. Koji je njihov greh? To što treniraju na bazenu koji aktuelnu vlast podseća na uspeh predhodne vlasti? To što se skoro sa svih turnira vraćaju kao pobednici?
Po kom principu i po kojoj strategiji razvoja sporta su konji važniji od dece, pa se za tri konjička kluba izdvaja 1.200.000 dinara, a za ove uspešne mlade vaterpoliste ni jedan jedini dinar?
Ceo spisak je pun nelogičnosti. Kako Ženski fudbalski klub „Spartak“, kao učesnik Lige šampiona, može da dobije ista sredstva kao i Muški odbojkaški klub „Spartak“ koji je ispao iz prve u drugu ligu? Reč je, naime, o 5 miliona dinara, koja ova dva kluba dele.
Da li je Bokserski klub „Spartak“ rešio sve svoje probleme kada je odbornica Josipa Ivanković počela da trenira boks, pa smo između ostalog, zbog toga morali da budemo i domaćini jednog od dosadnijih a sigurno i najneposećenijih sportskih dešavanja? Uzgred, spomenimo da je ovom klubu za 2015. namenjeno 800.000 dinara. Tu malo zastanimo i iskoristimo ovaj prostor da ga popunimo vremenom sporta i razonode. Samo za radoznale, recimo da je ova odbornica-bokserka na vlastitu facebook stranicu stavila svoju fotografiju na kojoj se, sa sve naočarima (!), promoviše napadačko-odbrambeni gard u glanc novim pink rukavicama . Kada smo već kod te teme, ne zaboravimo spomenuti i sliku na kojoj se, u pozi „za uspomenu i dugo sećanje“, plus kvam perfekt eldepeovka zatekla sa predsednikom prijateljske joj Socijalističke partije Srbije Ivicom Dačićem. Proverite, nećete zažaliti.
Ali, iz sveta bajki o Ivici i Josipi vratimo se mi u našu maglovitu realnost. Tako, na primer, najstariji fudbalski klub i u bivšoj Jugoslaviji FK „Bačka“ nije dobio finansijska sredstva za ovu godinu. Jesu li kažnjeni zbog neposlušnosti? Nedavno su nam objasnili da Ženski rukometni klub „Spartak“ nije ugašen. Pa zašto ga, onda, nema na spisku klubova kojima su odobrena sredstva? Uzaludan je bio i apel iz Kuglaškog kluba „Pionir“. Ni njih kao učesnika Lige šampiona nema na spisku. Kažu za njih da su fabrički klub. Pa zar nam i Fudbalski klub „Spartak“ (kome je pripalo 3,5 miliona dinara) trenutno nije fabrički klub kada mu 90% članova skupštine čine zaposleni u fabrici „Simeks“? Kažu za kuglaški klub „Pionir“ i da ima puno kuglašica sa strane koje nisu iz Subotice. A da prebrojimo Subotičanke među odbojkašicama ili Subotičane među fudbalerima?
Samo malo dubljom analizom spiska primetićete poklapanja određenih klubova koji su dobili značajna sredstva sa pojedincima koji su trenutno na funkcijama u Sportskom savezu Subotice. Sekretar Sportskog saveza Zoran Olajić je i direktor Ženskog odbojkaskog kluba „Spartak“ koji je dobio najviše sredstava. Predsednik Skupštine Sportskog saveza Subotice Atila Kikić i predsednik Upravnog odbora istoga saveza Sreten Damjanović su takođe čelnici klubova koji su dobili značajna sredstva.
Na kraju, ne zaboravimo činjenicu koja nije zanemariva. Bio bi osnovni red da se prvo klubovima izmire dugovi po godišnjem programu iz 2014. godine koji iznose trenutno preko 2 miliona dinara.
[clear]
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.