Pošto sam iz Gradske kuće u Subotici sa novogodišnjeg koktela za medije dobio neočekivanu čestitku za Novu godinu, red je da se i ja oglasim.
Neću se zahvaljivati iz dobro poznatih razloga, ali ću probati da sa par rečenica rasvetlim izjavu koja vrvi od neistina.
Građevinski fakultet u Subotici NIJE U ŠTRAJKU. To je odluka studenata koju sam ja podržao i SVE katedre na Fakultetu. Isto tako i da je bila drugačija, kolektiv i ja lično bismo stali iza svojih studenata. Studenti imaju moju bezrezervnu podršku čak i da me ništa ne pitaju (naravno za odluke u okviru poštovanja zakona). Bez preterivanja, mladi su nešto najbolje što imamo u ovoj zemlji. Odluka je doneta vrlo transparentno. Studentski parlament je sazvao studentski skup, bilo je prisutno nekoliko profesora i doneta je odluka da se ne štrajkuje, ali da se svaki dan 15-minutnom ćutnjom oda počast tragično preminulima, kao i da se na ovakav način pruža podrška studentima u protestu (kompletno saopštenje imate na sajtu Fakulteta i Instagram profilu). Odluka velike većine uz aktivno učešće Studentskog parlamenta koji je podržao istu. Ovu odluku su podržale i sve katedre. Pa gde sam onda pogrešio. Da stanem protiv studenata i kolektiva. Ako sam zbog toga BITANGA, onda to prihvatam sa zadovoljstvom.
Iskreno, jedino me čudi odsustvo empatije prvog čoveka Subotice. Pa ako iko treba da ima naklonost ka studentima, onda je to on koji je trećinu svog životnog veka proveo u studentskoj klupi.
I na kraju, a moglo je i na početku, Dekani se postavljaju i razrešavaju dužnosti malko drugačije, na jedan pristojniji i civilizovaniji način. Nakon prestanka mog mandata, kad god se to desilo, ja ostajem Univerzitetski profesor da se bavim onim što najbolje znam i umem. Nije lako doći do titule doktora nauka, a kamoli redovnog profesora. Ponosan sam što sam ponikao iz male seoske sredine, što sam, studirajući u ne baš idealnim uslovima, izdržao da ne skrenem s puta, što nikada nisam otišao u inostranstvo (a mogao sam mnogo puta), i što sam ostao ovde jer ja moju zemlju istinski volim i hoću da joj se odužim na najbolji mogući način radeći ono što najbolje znam. Nisam siguran da gospodin Bakić radi ono što najbolje zna, možda će dati veći doprinos ako se vrati onome za šta se i školovao.
P.S. Pošto moj Fakultet trenutno ne radi, nisam hteo da maltretiram zaposlene, ali ću se posle odmora oglasiti zvanično sa Fakulteta preko institucija Fakulteta, Katedre i NNV, tražiću i zvanično objašnjenje od Gradske kuće kako postah BITANGA, izvinjenje, a najverovatnije i zadovoljenje preko suda.
Bitanga Milan Trifković, redovni profesor, dipl. geod. inž.
Tekst dekana Građevinskog fakulteta u Subotici je na portalu Magločistač objavljen u celosti.
17 Komentara na
“Odgovor dekana Građevinskog fakulteta gradonačelniku Subotice: Saopštenje za javnost jedne bitange”
E jadan si ti profesor ako je to sto najbolje znas. “Bicu uvek uz svoje studente”. Zar i kad prave gluposti i maltretiraju naciju. Jadno da jadnije ne moze biti. Znam da ovaj komentar nece biti prikazan ali eto…
Ovako profesor odgovara primitivcu, a da smo normalna zemlja primitivac se ne bi ni javljao. Problem je što profesor prinuđen da se bavi primitivcem. Pametnom čoveku dovoljno je par reči, a primitivcu ni 17 godina škole…
Dragi profesore, milsim da je upravo sns političar Bakić razlog, zašto bi i vi i vaši studenti trebalo da stupite u štrajk, ako drugi razlog nemate.
Iz profesorske kuce vec treca veneracija pozdravlja oba dekana Gradjevinskogni Ekonomskog fakulteta.
Dostojabstvo,cast,znanje= toga se uvek plasila radikalska klika.
Sad je dosta.
Jis ne smeju da jave shefu.
Pozdrav iz Novog Sada.
Ne dajte znanje i kicmu!
Moje mišljenjeje je,da je gosp Bakić tipični predstavnik onoga protiv čega se mladi bore.Polupismeni političar,koji se dokopao vlasti,nemilosrdno pljačkajući ovu jadnu zemlju
Bravo!
Pablo, imaš li ti i malo stida ili nemaš mozga. Kakve veze ima Gosp. Đilas sa gradonačelnikom Subotice?
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.