Odbornici i odbornice Skupštine opštine Bačka Topola okupiće se po prvi put u ovoj godini u četvrtak, 16. marta, na 21. redovnom zasednju, na čijem dnevnom redu će se naći 34 tačke.
Osim izveštaja o radu predsednika opštine Adriana Satmarija i Opštinskog veća Bačka Topola za 2022. godinu, odbornici će razmatrati i rebalans budžeta za tekuću godinu.
Odlučivaće se i o pokretanju postupka realizaciije projekta javno-privatnog partnerstva za održavanje dela javnog osvetljenja na teritoriji opštine, kao i o predlogu odluke o donošenju Lokalnog akcionog plana zapošljavanja za tekuću godinu.
Na dnevnom redu će biti i uvođenje mesnog samodoprinosa za naselja Mali Beograd i Tomislavci, kao i obrazovanje Saveta za zdravlje opštine Bačka Topola.
Godišnje izveštaje o radu podneće Opštinski štab za vanredne situacije, Biblioteka “Eržebet Juhas”, Dom kulture, Muzej opštine Bačka Topola, Turistička organizacija, kao i Centar za socijalni rad, koji će izneti i svoje programe rada za 2023. godinu.
Pred lokalnim odbornicima i odbornicama će biti i izveštaj o usklađenosti planiranih i realizovanih aktivnosti iz programa poslovanja javnih preduzeća, čiji je osnivač lokalna samouprava, za proteklu godinu.
Odbornici i odbornice će glasati i o davanju saglasnosti na program poslovanja Regionalne deponije Subotica za 2023. godinu, kao i na poseban program tog društva za korišćenje sredstava iz ovogodišnjeg budžeta.
Na dnevnom redu prvog ovogodišnjeg zasedanja bačkotopolskih odbornika i odbornica biće i predlog rešenja o davanju saglasnosti na odluku o izmeni odluke o osnivanju preduzeća “Aqua Top” d.o.o.
Pored toga, razrešavaće se i imenovati članovi Nadzornog odbora Javnog preduzeća “Komgrad”, kao i Odbora za izbor i imenovanje, budući da je odbornik Pavle Lužaić sa izborne liste „Dr Vojislav Šešelj – Srpska radikalna stranka“ podneo ostavku na tu funkciju.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.