U Bačkoj Topoli do 16 sati glasalo 38 odsto birača, izbori protiču bez većih nepravilnosti

U Bačkoj Topoli do 16 sati glasalo 38 odsto birača, izbori protiču bez većih nepravilnosti

Foto: MS/Magločistač

17.12.2023

Kategorija: Bačka Topola

Građani i građanke Bačke Topole i njena 23 naselja danas se izjašnjavaju o svojim kandidatima u budućim sazivima Narodne skupštine Republike Srbije i Skupštine Autonomne Pokrajine Vojvodine na 50 biračkih mesta.

Na osnovu uzorka sa biračkih mesta 1 (“Novi Bambi” na Senćanskom putu), 5 (Dom samoupravne jedinice “Čaki Lajoš” u Lenjinovoj ulici), 11 (restoran “Čeri Čarda”), 12 (zgrada Gimnazije “Dositej Obradović” na Trgu dr Zorana Đinđića) i 24 (Dom kulture), od ukupno 2.717 glasača na republičkim izborima i njih 2.725 na pokrajinskim, svoju građansku dužnost je do 16 sati obavilo njih 1.048, što je oko 38 odsto.

U 14 sati je izlaznost birača na ovih pet mesta iznosila oko 29 odsto, dok je do podneva bilo glasalo ukupno 579 birača, što je izlaznost od blizu 21%.

Mak Arpad, predsednik Izborne komisije Bačka Topola, za Magločistač je rekao da su sva biračka mesta otvorena jutros na vreme, odnosno u 7.00 časova, a izbori do sada protiču bez problema i većih nepravilnosti.

Pravo glasa danas može da iskoristi 27.406 žitelja opštine Bačke Topole za republičke izbore, dok je ukupan broj birača za pokrajinske izbore 27.488.

Izborna mesta su otvorena do 20 sati, i birači koji se do tog momenta nađu na biračkim mestima imaju pravo da glasaju.

Izlaznost na prošlim izborima je u 12 sati u Bačkoj Topoli bila na nivou 25 odsto.

Prema zvaničnoj evidenciji Opštinske izborne komisije, zahteve za glasanje van biračkog mesta u Bačkoj Topoli je podnelo oko 450 lica na teritoriji cele opštine.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.