Nacionalna služba za zapošljavanje (NSZ) organizuje Sajam zapošljavanja u Bačkoj Topoli, koji će biti održan u sredu, 8. novembra, a kako se najavljuje, 18 poslodavaca, koji će imati svoje štandove na ovom sajmu, iskazalo je potrebu za više od 350 radnika različitih obrazovnih profila.
Prema oceni NSZ-a, raznolikost koju će sajam ponuditi je “dobra prilika za nezaposlene da pronađu adekvatno zaposlenje kako u svom osnovnom, tako i u alternativnom zanimanju”.
Nezaposleni će tako moći da apliciraju na radna mesta poput operatera u proizvodnji sa završenom osnovnom školom u oblasti mašinske, elektro, tekstilne i prehrambene industrije.
Iskazana je potreba i za zavarivačima, bravarima, operaterima na CNC mašinama, operaterima u proizvodnji proizvoda od plastike i gume, kao i proizvoda električne i elektronske opreme za auto industriju, ali i za viljuškaristima.
Poslodavci tragaju i za administrativnim radnicima i konsultantima prodaje, magacionerima, prodavcima, radnicima obezbeđenja, vozačima sa C kategorijom, farbarima, stolarima, mašinskim i elektro inženjerima, kao i inženjerima zaštite bilja.
Kako navode u NSZ, prednost sajmova zapošljavanja se ogleda u prilici za direktan kontakt nezaposlenih sa većim brojem poslodavaca, te mogućnost za lično predstavljanje i iznošenje svojih profesionalnih karakteristika.
“Nezaposlenima je omogućeno ida ostave dobar utisak i predaju poslodavcima svoje radne biografije i prijave za zaposlenjei za veći broj radnih mesta. U neposrednom kontaktu sa kandidatima, poslodavci preuzimaju njihove radne biografije, obavljaju preliminarne razgovore, ili se na licu mesta dogovaraju o uslovima za zapošljavanje”, naglašavaju u NSZ.
Sajam zapošljavanja će u Bačkoj Topoli biti održan 8. novembra od 10 do 13 časova, u Domu kulture.
Jedan Komentar na
“Sajam zapošljavanja u Bačkoj Topoli 8. novembra: Više od 350 slobodnih radnih mesta u ponudi”
Rad sa mašinama
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.