Prema informacijama koje je Magločistač dobio iz Mesne zajednice “Stara Moravica”, osmočlanoj porodici iz tog sela, koja je u utorak u požaru izgubila dvoje dece i krov nad glavom, mesna zajednica, meštani sela, seoska osnovna škola i Crveni krst su obezbedili osnovna sredstva za život, za prvo vreme.
“Već u utorak je okrečena kuća u kojoj sada privremeno borave. Meštani su donirali nameštaj, Crveni krst Bačka Topola hranu i odeću, a pomogla je i osnovna škola. Mi smo pomogli i oko organizovanja sahrane stradale dece, koja je obavljena na pačirskom groblju”, navode iz Mesne zajednice “Stara Moravica”.
Iz Crvenog krsta kažu da će stalno pratiti potrebe ove porodice i da će im, između ostalog, sigurno do kraja aprila biti obezbeđeni obroci iz Narodne kuhinje.
Humanitarne akcije za pomoć staromoravičkoj porodoci se u Bačkoj Topoli organizuju na više mesta.
Udruženje “Anđeli severa” donacije građana prikuplja na tri punkta – u Bačkoj Topoli, Pačiru i Staroj Moravici.
“Najhitnija im je hrana, kao i sredstva za higijenu. S obzirom na to da u porodici ima i školske dece, potreban im je i kompletan školski pribor. Pored toga, svakako i posteljina, peškiri”, navodi Dejana Draškić Nađ, predsednica “Anđela severa”.
Iz ove humanitarne organizacije prvu posetu porodici najavljuju za utorak, 14. mart, a građani koji žele da pomognu, mogu da se jave putem njihove Fejsbuk stranice ili telefonom na broj 062 8576582.
Paralelno, prikupljanje pomoći organizuje i udruženje “Zeleno zvonce”, odakle pozivaju građane da doniraju, pre svega, garderobu.
Kako navode u svom pozivu na društvenim mrežama, odeća je potrebna za devojčice uzrasta 6, 7, 8, 9 i 11 godina, kao i za dečaka od 14 godina.
Građani koji žele donaciju da uruče posredstvom ove nevladine organizacije, to mogu da ugovore kontaktirajući “Zeleno zvonce” putem Fejsbuka ili mejlom na adresu zelenozvonce@gmail.com.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.