Cene boravka dece u bačkotopolskoj Predškolskoj ustanovi “Bambi” od januara su niže za nešto više od 20 odsto, potvrđeno je za Magločistač iz Lokalne samouprave.
Na primeru usluge celodnevnog boravka u nekoj od jaslenih grupa, kao najskupljoj u cenovniku PU “Bambi”, to izgleda tako da će roditelji ili čije jedno dete pohađa vrtić za ceo mesec plaćati 4.000, umesto 5.179 dinara.
“Odlukom opštine, roditeljski udeo u ceni je smanjen za više od 20 odsto, tako da će u slučaju celodnevnog boravka deteta u jaslicama roditelji od sada plaćati 4.000 dinara, a opština će i dalje snositi ostatak troškova do preostalog iznosa od 25.340 dinara”, navodi se u odgovoru.
Proporcionalno je smanjen i trošak boravka u vrtiću za sve starosne grupe i u celodnevnom i u poludnevnom boravku, a nove cene se primenjuju od 15. januara.
“Cilj opštine je da finansijski rastereti roditelje, pa će se cene usluga kontinuirano i postepeno umanjivati u narednom periodu. Dugoročni cilj je da deca mogu besplatno da pohađaju vrtić u opštini Bačka Topola”, najavljuju iz Lokalne samouprave.
Prema cenovniku koji se primenjivao od 2017. godine, roditelji su do sada plaćali 20 odsto cene boravka dece u PU “Bambi”, dok je ostatak išao na teret opštinskog budžeta.
Tako je celodnevni boravak za jasleni uzrast za ceo mesec bio 5.179 dinara, za obdanišni je cena iznosila 4.746 dinara za decu do 5 i po godina, odnosno za uzrast od 5 i po do 6 i po 3.951 dinar. U poludnevnom boravku su cene za decu uzrasta tri do 5 i po godina iznosile 1.735 dinara, dok je za predškolce taj iznos do sada bio 940 dinara.
PU “Bambi” ove školske godine pohađa 764 dece u ukupno 13 objekata na teritoriji opštine, od kojih jedan u Staroj Moravici i četiri u samom gradu pružaju uslugu celodnevnog boravka, dok u ostalima deca borave po programu poludnevnog boravka.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.