Na poziv studenata Ekonomskog fakulteta u Subotici, ali i srednjoškolaca iz ovog grada, danas je ispred zgrade Jadrana, sa početkom u 11.52, održan komemorativno-protestni skup tj. akcija “15 minuta tišine” kao podsetnik na tragediju koja se u Novom Sadu desila 1. novembra prošle godine, kada je zbog pada rekonstruisane nadstrešnice na Železničkoj stanici život izgubilo 15 ljudi.
Okupljeni su, uz glavne transparente “Tišina govori hiljadu reči” i “Odgovaraćete”, nosili i poruke: “Svi smo mi pod nadstrešnicom”, “Mi smo sa omladine strane”, “Mirno spavaj svete, nije tvoje dete”, “Kada novac govori, istina je tiha”, “Zašto mi lažete dedu? PINK, RTS, 1 Prva, happy :), subotica.com”, “Naša struka nije simbol za rušenje, nego za gradnju”…
Nakon toga, okupljeni su se, uz zviždanje, Korzoom uputili ka Gradskoj kući, gde su narednih nekoliko minuta, kako kažu organizatori, pravili buku, uzvikujući “Lopovi!”, “Ubice!”, te završili okupljanje pevajući pod prozorom kancelarije gradonačelnika Subotice Stevana Bakića stihove pesme “Izađi, mala”.
Niko se, međutim, na prozoru nije pojavio.
Komemorativno-protestni skup danas je održan i u Bačkoj Topoli, ispred robne kuće “Panda”. Protest je protekao bez incidenata.
3 Komentara na
“U Subotici i Bačkoj Topoli održani komemorativno-protestni skupovi zbog tragedije u Novom Sadu”
Da li je moguće da ijedna normalna ,punoletna osoba koja zivi u Srbiji nema saznanja čemu protesti i da ih ne podrzava??? Bravo za suboticane i malobrojne građane Bačka Topole.
O ЧЕМУ СЕ ОВДЕ РАДИ .
ХАДЕ ВИ ПРЕ ПАМЕТНИ….ОБЈАСНИТЕ ОБИЧНИМ ГАЂАНИМА..
ЈЕЛИ ВАМ ТЕ ПЛАКАТЕ ПИСАО (e d i t) ГЛУХОЊИЋ…И МАРИНИКА ТЕПИЋ..ИЛИ ЋОРОВИЋ АИДА
ТАКО ПАМЕТНИМ СТУДЕНТИМА НЕ ТРЕБА ФАКУЛТЕТ И ЗНАЊЕ..НА ФУНКЦИЈУ..КАО РЕВОЛУЦИОНАРИ..
ТАКО ТО ЕНГЛЕЗИ РЕЖИРАЈУ
Hvala studenti!Najbolji ste.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.