SSP: Ponovo radovi na Narodnom pozorištu u Subotici, iako su zvanično završeni još u aprilu

SSP: Ponovo radovi na Narodnom pozorištu u Subotici, iako su zvanično završeni još u aprilu

Radnici na krovu Narodnog pozorišta, foto: SSP Subotica

Objavio: Magločistač

12.11.2024

Kategorija: Politika , Subotica

Zamenik predsednika Gradskog odbora Stranke slobode i pravde (SSP) u Subotici Ivan Rakić upitao je lokalnu vlast zašto su na krovu Narodnog pozorišta u tom gradu hitno izvedeni novi radovi, ako su posle višegodišnje rekonstrukcije radovi zvanično završeni u aprilu.

“Kakav je to hitan posao morao da se odradi, pa su svoj neradni dan radnici u ponedeljak, 11. novembra, morali da provedu na krovu Narodnog pozorišta u Subotici? To je isto ono pozorište na kojem su, kako je to izjavio gradonačelnik Subotice Stevan Bakić, radovi okončani 22. aprila”, navodi se u saopštenju SSP-a.

Rakić podseća da je u radove dosad zvanično utrošeno više od 4,3 milijarde dinara, na osnovu podataka programskog budžetiranja, a u SSP-u sumnjaju, kako navode, “da je cifra drastično veća”.

“Da li i pored svih radova, zgrada i dalje prokišnjava, pa ste poslali radnike da poprave nov, novcati krov? Šta se to krije od Subotičana”, pitaju u ovoj stranci gradonačelnika Bakića i vlasnika SMB gradnje, Predraga Petričevića.

On je dodao da je vlast dužna da Subotičanima odgovori i na pitanje, “da li nastavak radova znači da će građani Subotice 18. godinu za redom plaćati iznajmljivanje prostorija firmi Aleksandra Matkovića, da bi u neadekvatnim uslovima glumci pripremali nove predstave”.

“Ova usluga dosad je građane koštala više od 900.000 evra”, istakao je Rakić.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.