Odbornici i odbornice Skupštine grada većinom glasova usvojili su danas izmene i dopune budžeta grada Subotica za 2024. godinu, koji je uvećan za 479 miliona dinara, odnosno za 4,5 odsto. Opozicija je glasala protiv.
Predsednik odborničke grupe Saveza vojvođanskih Mađara (SVM) Janoš Nagel rekao je da ostvarenje budžeta grada Subotica u ovoj godini ide u dobrom pravcu, i da se on ostvaruje takođe i na strani primanja i na strani rashoda.
On je podsetio da je budžet grada prvobitno bio planiran u decembru 2023. godine u iznosu od 10,3 milijardi dinara.
„Očekivanja su da će i dalje da rastu primanja budžeta – porez na zarade 230 miliona dinara, porez od samostalnih delatnosti 47 miliona dinara i porez na imovinu za 27,3 miliona dinara“, kazao je Nagel novinarima na sednici grada.
Po njegovim rečima, sa viših nivoa vlasti se očekuju transferna sredstva u iznosu od oko 80 miliona dinara što je više nego što je prvobitno planirano.
„Sve investicije će se realizovati u ovoj godini što je planirano u iznosu od 2,6 milijardi dinara odnosno 25 odsto budžeta“, istakao je Nagel.
Dodao je da će rebalans budžeta omogućiti i pokretanje nekoliko značajnih projekata vezano za izgradnju kanalizacione mreže i nove vodovodne mreže u pojedinim mesnim zajednicama, i da je u planu i izgradnja Doma zdravlja na Paliću koji će biti završen do sredine sledeće godine.
Predsednica odborničke grupe Demokratske stranke koja deluje u okviru koalicije „Subotica protiv nasilja – Biram Suboticu“ Nela Tonković kaže da je njihova koalicija glasala protiv rebalansa budžeta jer smatraju da, osim dobrih u njemu postoje i loša rešenja.
Ona je ocenila da je važno ispratiti zadovoljstvo krajnjih korisnika budžeta grada a to su građani Subotice.
„Naš konačni sud o budžetu grada moći ćemo da damo kada budemo videli finansijske izveštaje i učinak ovakvog budžeta“, navela je Tonković.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.