Predsednik poslaničke grupe Stranke slobode i pravde u Skupštini Vojvodine i predsednik Gradskog odbora SSP-a u Subotici Robert Šebek izjavio je danas povodom posete pokrajinske premijerke Maje Gojković akva parku na Paliću da, „umesto što se slika na Paliću, objasni gde su utrošili 10 miliona evra od akva parka“.
„Akva park je simbol najveće naprednjačke korupcije i kriminala na severu Bačke i još jedan u nizu šamara za svakog zdravorazumnog građanina Subotice“, naveo je Šebek u saopštenju stranke.
Gojković je u utorak, 23. jula posetila nedavno završene radove na rekonstrukciji Vodotornja i novoizgrađeni akva park na Paliću koji je, kako Šebek podseća, „koštao 16 miliona evra umesto najavljenih 6 miliona evra“.
„Zašto pored vaše pokrajinske svite istog dana niste poveli i pokrajinsku budžetsku inspekciju da utvrde gde je nestalo dodatnih 10 miliona evra uloženih u izgradnju akva parka sa super ’klizajućim’ keramičkim pločicama“, naveo je.
On je poručio Gojković da nije posetila Palićko jezero u kom nije preporučljivo niti bezbedno kupati se zbog decenijskog zagađenja.
„Zašto niste obišli i oronule sportske terene na Paliću, koji su nekada predstavljali jedno od glavnih mesta za sport i rekreaciju Subotičana“, kazao je Šebek i upitao, da li je njena najava o izgradnji prestižnog hotela na Paliću samo još jedan plen njene partije na ovoj destinaciji.
Gojković je, prema njegovim rečima, „na bizaran način jedno istorijsko zdanje (Vodotoranj) predstavila kao mesto za pravljenje selfija.
„Preporučujem Vam da sledeći put odete nekoliko kilometara dalje, na granične prelaze Horgoš i Kelebija, i vidite slike porodica koje napuštaju naš grad i državu zbog poražavajuće državne, pokrajinske i lokalne politike koju Vi i vaša stranka godinama vodite“, poručio je Šebek.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.