Ženske studije u Savremenoj galeriji Subotica: Gostuju Viktorija Aladžić, Nela Tonković i Margareta Bašaragin

Ženske studije u Savremenoj galeriji Subotica: Gostuju Viktorija Aladžić, Nela Tonković i Margareta Bašaragin

Foto: NJ/Magločistač (arhiva)

Objavio: Magločistač

06.06.2024

Kategorija: Subotica

U okviru edukativnog visokoškolskog obrazovnog programa „Ženske studije 2024 Subotica“, u subotu, 8. juna, u 12.30 časova, u Savremenoj galeriji biće održan razgovor sa Prof. dr Viktorijom Aladžić na temu „Ženska linija secesije“, dr Margaretom Bašaragin „Našle smo Rozu Luksemburg“ i istoričarkom umetnosti Nelom Tonković na temu „Upotreba tela u praksama vizuelnih umetnica u Srbiji“.

Pristup predavanjima je besplatan.

Predavanje je moguće pratiti i onlajn putem zum aplikacije na sledećem LINKU.

Prof. dr Viktorija Aladžić je vanredna je profesorka Građevinskog fakulteta Subotica, Univerziteta u Novom Sadu. Doktorirala je na Geografskom fakultetu Univerziteta u Beogradu u naučnoj oblasti prostornog planiranja. Pored naučnog rada aktivno je inicirala kampanje za zaštitu graditeljske baštine Subotice i Vojvodine. Dobitnica je nagrade „Heroina nasleđa“ Evropa Nostre Srbija (2023).

Dr Margareta Bašaragin je doktorirala na ACIMSI Centru za rodne studije Univerziteta u Novom Sadu, koordinatorka je edukativnog programa „Ženske studije 2024. Subotica“.

Ma Nela Tonković je istoričarka umetnosti, kustoskinja. Diplomirala je istoriju umetnocti na Fil. fak, Univerziteta u Beogradu (2009), masterirala na UNESCO katedri za kulturnu politiku i menadžment, UB (2018). Zaposlena je u Savremenoj galeriji u Subotici, saradnica je ŽSI.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.