Predsednica Gradske izborne komisije u Subotici Tatjana Božić izjavila je danas da u toku glasanja za lokalne izbore održane 2. juna nije bilo većih nepravilnosti, da je izborni dan prošao uobičajeno, a da u zapisnicima o radu biračkih odbora nisu registrovani prigovori članova biračkih odbora.
Ona je rekla novinarima ispred prostorija GIK-a u Novoj opštini da je na teritoriji grada Subotice glasalo ukupno 52.484 birača, odnosno 41,83 odsto od ukupnog broja upisanih birača.
„Izbore je pratilo 13 stranih posmatrača koji su pratili izbore na teritoriji celog grada, na različitim biračkim mestima a pratili su i primopredaju izbornog materijala u prostorijama GIK-a“, navela je Božić.
Istakla je da će konačni rezultati biti objavljeni nakon isteka zakonskog roka za prigovore koje mogu da ulože birači ili izborne liste, a u slučaju izbornih lista rok za prigovore je 72 sata od objavljivanja preliminarnih rezultata.
Na osnovu preliminarnih rezultata izbora za odbornike i odbornice Skupštine grada Subotice najviše glasova osvojila je koaliciona lista „Aleksandar Vučić – Subotica sutra“ sa ukupno 25.893 glasa, odnosno 35 odborničkih mesta.
Druga je lista „Saveza vojvođanskih Mađara – dr Balint Pastor“ sa 13.777 glasova i 19 odborničkih mesta. Treća je koalicija „Subotica protiv nasilja – Biram Suboticu – Nela Tonković“ sa 7.721 glasom i 10 odborničkih mesta, i četvrta je manjinska koaliciona lista „Za pravednu Suboticu – Demokratski savez Hrvata u Vojvodini – Stranka pomirenja i pravde – Tomislav Žigmanov“ koja je osvojila 2.182 glasa i 3 odbornička mesta.
Grupa građana „Za kulturnu Suboticu“ dobila je 913 glasova i nije prešla cenzus.
Dodala je da je nevažeća listića bilo 1.976, a lističa koji nisu ubačeni u kutiju 22.
Prema najavama koalicije „Subotica protiv nasilja – Biram Suboticu – Nela Tonković“, ova opoziciona lista će u zakonskom roku predati 10 prigovora GIK-u na tok izbora.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.