Svaka beba rođena u Bačkoj Topoli između 8. i 15. maja, darovana je simboličnim poklonom Crvenog krsta, čime je nastavljena dugogodišnja tradicija obeležavanja Nedelje Crvenog krsta, a pakete za četiri novorođenčeta danas je u porodilištu majkama uručio sekretar Opštinske organizacije Crvenog krsta u Bačkoj Topoli, Budimir Marić.
“Crveni krst Republike Srbije podržava akciju države ‘Da nas bude više’ i samim tim mi ne darivamo bebe samo u Nedelji Crvenog krsta, već to radimo i za prvorođene bebe u novoj godini, kao i povodom Dana opštine Bačka Topola, u septembru. Na taj način želimo da iskažemo svoje zadovoljstvo i svoju radost da nas stvarno bude više”, izjavio je Marić.
Na ovoj dugogodišnjoj praksi se u ime Doma zdravlja “Dr Janoš Hadži”, zahvalila v.d. direktorka, dr Čila Ileš:
“Ranijih godina smo ovim povodom obilazili i darivali bebe u kućnim uslovima, ali mislim da je sadašnji način praktičniji, da se beba daruje tu gde je došla na svet. U ime Doma zdravlja, ja se zahvaljujem Crvenom krstu, jer je ovo ujedno i promocija i našeg Doma zdravlja i našeg porodilišta, u kojem je broj porođaja u padu”.
Zahvaljujući im se na ljubavi i posvećenosti bebama i poslu, dr Ileš je podsetila i da je 5. maja obeležen Međunarodni dan babica, ističući da “svaki zdravstveni radnik ima bitno mesto u humanom svetu, dok su babice u tom smislu posebno privilegovane jer su svedoci rađanja jednog novog života”.
Načelnica Službe za zdravstvenu zaštitu žena sa Vanbolnilkim porodilištem, dr Vesna Radić se u ime odeljenja zahvalila Crvenom krstu na poseti, istakavši da na pomoć te humanitarne organizacije mogu da računaju, uvek kada je porodilištu to potrebno.
Danas su u bačkotopolskom porodilištu smeštene četiri bebe – dva dečaka i dve devojčice, čime je broj novorođenčadi ovde dostigao 47, što je za 6 više u odnosu na prošlu godinu.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.