PGS Subotica: Putevi i ulice su sve zapuštenije, volonteri obavljaju poslove za koje su plaćene institucije (FOTO)

PGS Subotica: Putevi i ulice su sve zapuštenije, volonteri obavljaju poslove za koje su plaćene institucije (FOTO)

Kireška ulica sa udarnom rupom, foto: Pokret građanske Subotice

Objavio: Magločistač

16.04.2024

Kategorija: Politika , Subotica

U Pokretu građanske Subotice (PGS) upozoravaju da je putna infrastruktura na teritoriji grada Subotice sve zapuštenija i da uredno održavanja iste evidentno ne postoji.

Vozilo u neasfaltiranoj Avalskoj ulici, foto: Pokret građanske Subotice

U ovom pokretu ističu da više od 10 milijardi dinara budžetskih sredstva stoje na raspolaganju godišnje za ovu namenu, ali da se iz dana u dan vidi “kako jadno izgledaju putevi i javne površine”.

“Očigledno je da nadležni u Gradskoj upravi, nadležnim javnim preduzećima i privrednim društvima sa većinskim kapitalom grada Subotice gde je zaposleno oko 2.000 ljudi nemaju kapaciteta da svojim obavezama kvalitetno udovolje”, ocenjuje se u saopštenju PGS-a.

Ulica braće Radić bez pešačkog prelaza, foto: Pokret građanske Subotice

Napominju da ni pešački prelazi nisu uredno i blagovremeno ofarbani, a kao jedan od primera naveli su Ulicu braće Radić.

“Više puta uzastopno se saniraju iste pukotine i ulegnuća na putevima, a nikako da se to redovno uradi. Zaposleni u IT kompanijama nam sade drvorede, srednjoškolci farbaju i čiste žardinjere, volonteri čiste šume, jer oni koji su plaćeni da rade iste poslove, očigledno su zauzeti drugim obavezama”, ističu u pokretu.

Pešački prelaz na raskrsnici kod kružnog toka, foto: Pokret građanske Subotice

Dodaju da su ovi primeri “samo delić pokazatelja nesposobnosti i neorganizovanosti nosioca lokalnih javnih fukcija u Subotici”.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.