Predsednik Udruženje građana „Zelena oaza Subotica“ Mihajlo Zdrnja zatražio je danas od gradske vlasti da reši problem nedostatka gasne infrastrukture u gradu i okolnim naseljima, a građane pozvao da potpišu peticiju „Gasni priključak za 1 dinar“ koju je pokrenulo ovo udruženje.
On je rekao novinarima ispred Gradske kuće da je privatna firma „Telefonija“, koja je otišla u stečaj, pre 15 godina uradila gasifikaciju za teritoriju grada, ali da i dalje nema povratnih informacija o tome, da li bi se postojeća gasna instalacija koja postoji za devet naselja mogla staviti u funkciju.
„Ta firma je po našim informacijama od 12 subotičkih naselja uradila instalaciju za devet naselja, a tri naselja su dobila i upotrebnu dozvolu za gasnu distributivnu mrežu. Međutim, odlaskom u stečaj pomenutog preduzeća priča oko gasifikacije u ovim naseljima ostala je nerazjašnjena“, ocenio je Ždrnja.
On je rekao da je reč o mesnim zajednicama: Dušanovo, Čantavir, Višnjevac, Novi Žednik, Stari Žednik, Đurđin, Bajmok, Gornji Tavankut, Donji Tavankut, Ljutovo, Mala Bosna, Bikovo, Đurđin – koje su i dalje bez gasa.
„Bitno je da gasifikujemo ceo grad zbog javnog zdravlja, jer nije dovoljno da neko ima gasni priključak kada oko njega ljudi lože neki čvrsti ogrev, a sa druge strane dobro znamo da su individualna ložišta najveći zagađivači vazduha“, upozorio je Ždrnja i dodao da bi „gasni priključak za građane morao da bude besplatan“, kako bi se broj individualnih ložišta sveo na minimum.
On smatra da je građanima veoma važno kakav vazduh udišu.
„Poslednjih godina se pogoršava kvalitet vazduha u Subotici, te smatramo da je rešavanje ovog pitanja prioritetno za svakog građanina“, poručuje Ždrnja.
Udruženje građana „Zelena oaza Subotica“ će u narednih mesec dana prikupljati potpise građana u mesnim zajednicama a blagovremeno će ih obavestiti o tome na kojim lokacijama će još biti moguće podržati ovu inicijativu, nakon čega će peticija biti predata Gradskoj upravi Subotica.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.