Donatorski koncert za Udruženje „Subotičke njuškice“ biće održan u petak, 8. marta, u Klubu „Mladost“, sa početkom u 21.30 časova. Ulaz u vidu preporučene donacije je 400 dinara.
„Svakog dana smo svedoci problema pasa i mačaka koji nemaju dom i koji lutaju našim gradom. Udruženje koje danonoćno radi na rešavanju tog problema ali i na promociji udomljavanja kao trajnog vida zaštite za te životinje, jesu Subotičke njuškice. Te napore ulažu potpuno volonterski i nemaju finansijsku podršku ni od jedne zvanične institucije“, navodi se u pozivu omladinskog kluba.
Kako su naveli, žele da podrže ogroman rad i trud članova tog udruženja – „jer svako biće zaslužuje da ima dom, dobije pažnju i ljubav“.
Na koncertu nastupaju:
Prljava frekvencija (NS)
Bend čine pet mladića okupljenih oko iste ideje, iz čiste ljubavi prema muzici. Počeo je sa radom na leto 2020. godine kao trio, a u proleće 2021. se upotpunjuje (na sadašnji) petočlani sastav i od tad se punom parom posvećuju stvaranju autorskih pesama. Iza sebe ima objavljen album pod nazivom “Zvuk Boja” i nekoliko singlova sa video spotom. Svrstavaju se u korpus modernih alternativnih rokenrol sastava, izrazite energije i buntovnosti koju nesumnjivo pokazuju na nastupima.
Norveška Šuma je bend iz Novog Sada, osnovan u jesen 2013. godine. Tokom svog postojanja bend je prolazio kroz razne žanrovske promene i sastave, ustaljujući svoju postavu 2017. godine i u tom sastavu radi i danas. Iza sebe imaju samostalno izdat EP “Mi, stranci”, kao i album “Nebo” u izdanju SKC KG, koji je deo stvaranja Norveške Šume od 2018. godine do kraja 2020. godine, i prvo zvanično izdanje. Neopterećeni muzičkim određenjima, “Norveška Šuma” nastavlja da stvara i dalje sa ciljem da “Nebo” bude samo prvo izdanje u raznovrsnom nizu. Bend aktivno radi na drugom izdanju.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.