Za finansiranje i sufinansiranje programa i projekata udruženja građana usmerenih na pružanje administrativno-tehničke podrške poljoprivrednim proizvođačima, opština Bačka Topola je ove godine budžetom predvidela 9,1 milion dinara, što je 900.000 dinara više u odnosu na prošlu godinu.
Javni konkurs za dodelu budžetskih sredstava otvoren je do 9. februara, a na njega mogu da apliciraju lokalne nevladine organizacije projektima koji se odnose na pružanje savetodavnih usluga poljoprivrednim proizvođačima, praćenje raspisanih konkursa i informisanje, izradu i pisanje projekata, organizaciju seminara i predavanja za poljoprivrednike.
Pravo na podnošenje prijave imaju i regionalna udruženja, pod uslovom da realizuju aktivnosti od javnog interesa za potrebe građana opštine Bačka Topola.
Uslov je i da su direktno odgovorni za pripremu i izvođenje projekta, da su podneli izveštaj o realizaciji programa/projekta i opravdali prošlogodišnja dodeljena budžetska sredstva, kao i da udruženje nije u postupku likvidacije, stečajnom postupku ili pod privremenom zabranom obavljanja delatnosti.
NVO koja aplicira na ovaj javni poziv ne sme imati blokiran račun, poreske dugove ili dugove prema organizacijama socijalnog osiguranja.
Prošle godine je konkursnih 8,2 miliona podelilo devet nevladinih organizacija, od kojih je najveća suma od gotovo 2,5 miliona odobrena za projekat Udruženju građana “Za razvoj našeg sela Malog Beograda”.
Takođe, podržani su i projekti Klubova proizvođača “Novo Orahovo” i “Gunaroš”, Udruženja građana “Pobeda za razvoj Pobede”, kao i Udruženja poljoprivrednika “Bajša”.
Na prošlogodišnjem konkursu su sredstva dobili i projekti Društva istraživača “Zenit”, Udruženja za regionalnu komunikaciju “URKO”, zatim Udruženja “Aspera Astra”, kao i Asocijacije za razvoj opštine Bačka Topola.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.