Vršilac dužnosti predsednika Saveza vojvođanskih Mađara (SVM) Balint Pastor je izjavio večeras da je ova stranka na republičkim izborima, prema svemu sudeći, osvojila jedan mandat više, što znači da će umesto dosadašnjih pet, najverovatnije imati šest mandata.
„SVM će i dalje biti jedna od značajnijih stranaka na političkoj sceni Srbije i na političkoj sceni Vojvodine, pogotovo – jedna stabilna, jaka i jedinstvena stranka“, rekao je Pastor novinarima u sedištu stranke.
Oni su uspeli u svojoj nameri, kako je kazao, da pobede i da postignu izborni rezultat kojim bi se i njegov otac Ištvan Pastor ponosio.
„Nikad se u istoriji nije desilo da je neka stranka dva dana pred raspisivanje izbora izgubila svog lidera. Pobedili smo zbog toga što smo uspeli u izuzetno teškim okolnostima da postignemo dobar izborni rezultat“, poručio je Pastor.
On je istakao da je njihov cilj bio da očuvaju postojeću poslaničku grupu i da osvoje najmanje pet mandata.
„Postigli smo najmanje isti broj glasova koji smo osvojili i na prethodnim republičkim izborima, ali se nadamo i šestom mandatu“, poručio je Pastor.
Najavio je da će SVM imati treću najveću poslaničku grupu u Pokrajinskoj skupštini AP Vojvodine, i da je u mnogim naseljima njihova pokrajinska lista dobila više glasova nego njihova republička lista.
On je podsetio da su i tokom predizborne kampanje nedvosmisleno rekli da koaliciju mogu da zamisle isključivo sa Srpskom naprednom strankom (SNS), koja će imati apsolutnu većinu.
„Mi smo i do sada bili deo te koalicije i želimo da nastavimo tu saradnju, jer je ona donela mnogo toga dobrog: zbog stabilnosti, zbog srpsko-mađarskih odnosa, i zbog razvoja ovog kraja gde Mađari tradicionalno žive u Vojvodini“, ocenio je Pastor.
Dodao je da je SVM apsolutno otvoren za saradnju sa SNS-om na svim nivoima i zbog realizacije za njih bitnih projekata, ali i nastavka procesa koji traju deset godina unazad.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.