Nedavna najava tzv. pomoći studentima od simboličnih 1.000 dinara, koji će biti prebačeni na studentske kartice putem Poštanske štedionice, predstavlja “samo još jedan primer neozbiljnog pristupa rešavanju stvarnih problema mladih”, ocenjuju iz subotičkog odbora Narodnog pokreta Srbije (NPS).
“Ovaj gest bi se mogao protumačiti kao ironičan s obzirom na to da smo prošle godine mogli da čujemo na nacionalnoj televiziji Happy da se mladi posmatraju kao grupa koja bi se za 1.000 dinara ‘pojavila bilo gde’, implicirajući da su studenti potkupljivi, što postavlja ozbiljna pitanja o stvarnom odnosu vlasti prema mladima. Da li je ovo samo epilog onoga što je izjavila voditeljka nacionalne televizije? To nije samo uvredljivo za inteligenciju mladih, već je i krajnje ponižavajuće. Pre samo godinu dana, Ministarstvo omladine je bilo sramno spojeno sa Ministarstvom turizma, potpuno marginalizujući i ignorisući potrebe mladih”, ocenjuju iz ove stranke.
Iz NPS-a podsećaju da svake godine u proseku oko 50.000 ljudi napusti Srbiju, mahom mladih, zbog teške materijalne situacije:
“Umesto što se pribegava populističkim metodama, vlast bi trebalo da usmeri napore ka razvoju strategije zadržavanja mladih u zemlji. Mi, kao Narodni pokret Srbije, zalažemo se za jasan i konkretno definisan plan koji će imati za cilj zadržavanje mladih u zemlji. To ne samo da bi trebalo da bude naš nacionalni prioritet, već i odraz odgovornog i dugoročnog pristupa rešavanju ovog ozbiljnog društvenog problema”.
Jedan Komentar na
“NPS Subotica: Pomoć studentima od hiljadu dinara uvredljiva za inteligenciju mladih”
Za vas je to sramota. Pokažite koliko ste Vi dali studentima dok ste bili, na vlasti. Dali ste ništa i sad da se vi javljate. Sram sa vas bude sramote jedne.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.