Neformalna grupa građana “Za Martinu – Martináért” iz Bačke Topole u sredu, 25. oktobra, sa početkom u 17 sati, organizuje građanski skup, kojim se želi izraziti nezadovoljstvo radom državnih organa, a kako naglašavaju, pre svega – Centra za socijalni opštine Bačka Topola (CSR).
“Skup za Martinu i njen povratak kući” će biti održan u centru Bačke Topole, ispred Robne kuće “Panda”. Prema najavi organizatora, nakon održanih govora, biće organizovano potpisivanje peticije za smenu direktorke CSR Jasmine Zimonjić, nakon čega će uslediti još jedna mirna šetnja centrom grada uz plišane igračke, a skup građana će biti završen obraćanjem članova porodice Ozorak.
Protest se organizuje nedelju dana nakon što je CSR četvorogodišnju Martinu izmestio iz hraniteljske porodice Ozorak u usvojiteljsku, zbog čega su u proteklih šest dana svakodnevno bile organizovane šetnje Bačkom Topolom, tokom kojih su građani i građanke nosili plišane igračke, koje simbolišu oteto dete.
Slične akcije su ubrzo bile organizovane i u okolnim selima i gradovima, a fotografije sa plišanim igračkama i natpisom “Za Martinu” stizale su i iz inostranih gradova u Fejsbuk grupu “Zajedno za spas devojčice”, koja u ovom momentu broju preko 4 hiljade članova.
Plišanci su osvanuli i na klupi kod bačkotopolskog Centra za socijalni rad, na ogradama i vozilima.
Neformalna grupa građana “Za Martinu – Martináért” iz Bačke Topole poziva sve građane i građanke da dođu i na sutrašnji skup ispred “Pande”:
“Pozivamo sve ljude da dođu u što većem broju, kako bismo što pre vratili Martinu svojoj kući. Ko je u mogućnosti, neka ponese plišanu igračku”.
2 Komentara na
“U sredu na skupu “Za Martinu – Martináért” potpisivanje peticije za smenu direktorke bačkotopolskog Centra za socijalni rad”
Poštovani, u lidu vesti je navedeno vreme: 17 sati ispred Robne kuće “Panda”.
Piše pozivamo građane ,ali ono bitno ne sadrži vreme upišite vreme
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.