Subotički odbor Pokreta za preokret (PZP) zatražio je danas da se građanima Subotice i svim građanima na severu Vojvodine obezbedi mir koji je, smatraju iz ove stranke, ozbiljno ugrožen oružanim obračunima organizovanih bandi koje se bave krijumčarenjem migranata.
“Najnoviji obračun u naselju Hajdukovo, koji je kao epilog imao troje poveđenih i jednog ubijenog, pokazuje da je nemoć i nesposobnost države na ovom području još jednom potvrđena”, zaključuju iz PZP-a, uz iznošenje sumnje “u saradnju pojedinih struktura vlasti sa tim organizovanim grupama”, jer je u suprotnom teško objasniti kontinuirano delovanje kriminalnih bandi.
Odgovornost za ovakvo stanje hitno treba utvrditi, dodaju iz Pokreta za preokret, targetirajući Vladu Srbije, ministarstva i salužbe nadležne za bezbednost države i građana, policijske uprave i gradske vlasti.
“Osim ad hoc akcija, nemamo dokaze o bilo kakvoj kontinuiranoj borbi da se obezbedi sigurnost građana na ovom području. Subotički odbor Pokreta za preokret je već traźio odgovornost za ovakve stravične događaje. Vatreni obračuni i bombe se ponavljaju, građani su suočeni sa strahom i brigom, ali efikasne reakcije nadležnih da se to spreči nema”, navodi se u saopštenju za javnost.
Iz PZP-a napominju da još uvek nisu dobili odgovore na ranije postavljena pitanja, upućena Policijskoj upravi Subotica: “Da li su otkrili i priveli počinioce prethodnih pucnjava? Da li su priveli i pohapsili one koji su u Hajdukovu kod Subotice, ispred porodične kuće F. B. bacili tri ručne bombe? Da li će institucije ovaj put adekvatno reagovati kako bi se građani zaštitili?”
Grad Subotica, konstatuju iz Pokreta za preokret na kraju, ne pokazuje interes da se ovaj problem reši, “a bilo bi normalno da je već održana sednica gradske skupštine sa temom bezbednosti građana, na kojoj bi prisustovali predstavnici državne vlasti”.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.