Vojvodini potrebna odlučna politička borba za suštinske promene državnog sistema
Vojvođanska partija (VP) najavila je danas da će 29. novembra u Subotici biti održana “Šetnja za Vojvodinu”, nakon koje će na radničkom univerzitetu biti organizovana i javna tribina, kako bi se domaća i svetska javnost upozorila na neodrživu političko – ekonomsku situaciju u poniženoj i opljačkanoj Vojvodini.
U saopštenju VP se navodi da se Vojvođanima punih 27. godina, odnosno od “Jogurt revolucije” do danas, podmeće priča o nekakvoj “autonomiji” koja u stvarnom životu nema nikakvu realnost.
Nasilnim ustavnim rešenjima iz 1990. i 2006. godine, dodaje se, Vojvodina se nalazi pod političkom i ekonomskom okupacijom od strane državne administracije Republike Srbije.
“U Vojvodini do sada nije postojala iskrena politička snaga koja bi se upustila u borbu za povraćaj nasilno oduzetog subjektiviteta Vojvodine i jedino što je sve ove decenije bilo važno vojvođanskim političarima i njihovim strankama, bile su ‘beogradske fotelje’ i kako do njih doći”, piše u saopštenju VP.
U njemu se navodi da VP više nije samo pokret otpora centralističkim režimima države Srbije i njihovim slugama u Vojvodini, te da je to organizovana i respektabilna politička snaga koja će okupiti građansku i antifašističku Vojvodinu u borbi za prosperitetno društvo jednakih šansi i socijalne pravde.
“Izbori pred nama na najbolji mogući način će i potvrditi narastajuće poverenje koje opravdano zaslužujemo od strane građanki i građana Vojvodine”, poručili su u VP.
U saopštenju se dodaje da Vojvodini nisu potrebne peticije “od slučaja do slučaja”, već odlučna politička borba za suštinske promene državnog sistema po kojem bi Vojvodina bila Republika sa pripadajućim nadležnostima i sa svojim Ustavom koji bi joj sve to garantovao.
“Jer kada imate Republiku – imate i svoju zemlju”, ocenjuje se u saopštenju VP.
Izvor: Autonomija
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.