Subotička policija za sada nije izašla u javnost sa zvaničnim informacijama o eventualnom broju privedenih osoba u jučerašnjem oružanom sukobu koji se dogodio u šumi na Tresetištu u Subotici.
„Pripadnici MUP-a i dalje intenzivno rade na pronalasku svih osoba koje su učestvovale u pucnjavi i u toku je uzimanje izjava od svih svedoka događaja“, rečeno je danas za Magločistač u subotičkoj policiji.
Kako je objašnjeno, oružani sukob se dogodio juče u šumi na Tresetištu, a ne u šumi na Makovoj sedmici kako su prethodno mediji objavili.
Pripadnici policije se od sinoć nalaze na više lokacija, od Makove sedmice do Palića, objavio je juče na društvenim mrežama načelnik Severnobačkog okruga Bojan Šoralov.
„Nastaviće se sa učestalim akcijama dislokacija – premeštaja iregularnih migranata u prihvatne centre“, poručio je Šoralov.
Prema informacijama iz subotičke bolnice, troje povređenih u jučerašnjem obračunu dve krijumčarske grupe migranata su u stabilnom stanju i još uvek se nalaze na bolničkom lečenju.
Nakon pucnjave koja se dogodila u ranim popodnevnim časovima, u ovu ustanovu su prvo dovežena dva pacijenta, a potom još jedan sa prostrelnim ranama u predelu grudnog koša, abdomena i lumbalnog dela.
Načelnik Severnobačkog okruga je izjavio juče za Magločistač da je subotička policija privela dva „bezbedonosno interesantna“ lica nakon oružanog sukoba, ali, kako je rečeno za naš portal u subotičkoj policiji, „nekoliko lica je privedeno ali još uvek niko nije uhapšen“.
Policija je juče na više lokacija na području Subotice pronašla 113 iregularnih migranata koji su prevezeni u druge prihvatne centre u Srbiji.
„Policija će i u narednom periodu sprovoditi redovne kontrole kretanja i boravka migranata kako bi se očuvala bezbednost i sigurnost svih građana, kao i migranata“, navedeno je u današnjem saopštenju policije.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.