Mađarska kamermanka, koja je dobila otkaz pošto je snimljena kako sapliće i šutira izbeglice na granici sa Srbijom, najavila je da će tužiti Fejsbuk i čoveka kojeg je saplela dok je bežao sa detetom u naručju.
Laslo kaže da će pošto se okonča krivični proces protiv nje, podneti dve privatne tužbe. Kako je rekla za rusku “Izvestiju”, tužiće Fejsbuk koji je odbio da sa mreže ukloni grupe koje su joj pretile, iako je zabranio grupe podrške. Druga tužba biće upućena protiv Osame Abdula Mosena, Sirijca koga je saplela dok je sa detetom u naručju bežao od mađarske policije.
“Promenio je svoje svedočenje, iako je prvo optužio policiju”, rekla je kamermanka, iako se na dva različita snimka vidi da je ona ta koja ga je oborila na zemlju.
“Moj muž želi da dokaže moju nevinost. Za njega je to sada pitanje časti”, dodala je Laslo.
Incident se desio 8. septembra u blizini mađarskog sela Reske kada su migranti probili policijski kordon i trčali pored novinara, uključujući i Petru Laslo. Druga novinarska ekipa zabeležila je trenutak kada mađarska kamermanka podmeće nogu čoveku u trku, a na drugom dnimku se vidi kako šutira još izbeglica, među kojima je i jedno dete.
Kamera Petre Laslo bila je uključena dok je šutirala izbeglice, pa se na njenom snimku može čuti kako policajac uzvikuje “beba, beba, beba”, upozoravajući je da čovek nosi dete. Ona se kasnije izvinila za svoj postupak, pravdajući ga strahom.
U intervjuu za ruski list, Laslo je rekla da želi da se sa porodicom preseli u Rusiju pošto se u Mađarskoj oseća zastrašeno.
“Razmišljamo o Rusiji i mislim da ćemo početi da učimo ruski. Za nas je bitno da napustimo Mađarsku. Odlučićemo posle suđenja”, rekla je mađarska kamermanka.
[mom_video type=”youtube” id=”0JPs4kyBr7g”]
Izvor: N1
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.