U novom kulturnom prostoru Udruženja građana “Klara i Rosa”, koji se nalazi u ulici Petefi Šandora 15, tokom marta meseca se svakog četvrtka održavaju projekcije studentskih filmova sa akademija umetnosti iz zemlje i regiona.
Tako će večeras, 30. marta, biti prikazan izbor studentskih filmova sa Sapientia EMTE (Koložvar, Rumunija), a rad ovog instituta predstaviće profesor Robert Lakatoš i bivša studentkinja Žofija Polašek.
Filmovi su na mađarskom jeziku sa engleskim titlovima.
Benedek Sabolč: Your face without the screen (2017) – kratki igrani film, trajanje 22’
Grupa posećuje izložbu na kojoj su ljudski životi prikazani lažnim predstavama.
Bertóti Attila: “Arijadnin konac” (2009) – animirani film, trajanje 9′
Šta se dešava ako se papirna forma prevrne, ako trik sa koncem ne donese uobičajeni rezultat hiljadama godina? Film tri puta prepričava poznati starogrčki mit.
Buzási Gyopár: “Babuka u travi” (2017) – animirani dokumentarni film, trajanje 11′
Obećanje američkog prosperiteta proganja Babuku! Lična i stvarna porodična istorija, koju upoznajemo kroz priče potomaka.
Felméri Cecília: “Kukavica (ptica)” (2008) – kratki igrani film, trajanje 17′
Film iz erotske bajke Sesilije Felmer o mladoj ženi koja je iskočila iz vatre, koja se ne kaje, već uživa u ljubavnom trouglu.
Medve Ferenc: “Biti pčela” (2020) – film o prirodi, trajanje 12′
Protagonisti filma su pčele, a da bismo ih upoznali, moramo se smanjiti na njihovu veličinu. U ovom svetu male stvari su uvećane i samim tim opasnije.
Polacsek Zsófi: “Ptice ne lutaju” (2021) – kratki igrani film, trajanje 20’
Anita je naivna devojka koja živi u svetu koji je sama stvorila, gde se sve vrti oko toga šta i kako ptice rade. Njena omiljena ptica je Rajska ptica jer kada je vreme parenja, mužjaci plešu kako bi osvojili ženke.
Program počinje u 19 časova, a ulaz je slobodan.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.