Margareta Bašaragin dobitnica nagrade za doprinos očuvanju sećanja, za feminističko znanje i obrazovanje

Margareta Bašaragin dobitnica nagrade za doprinos očuvanju sećanja, za feminističko znanje i obrazovanje

Margareta Bašaragin, foto: NJ/Magločistač

Objavio: Magločistač

09.03.2023

Kategorija: Subotica

Feministički kulturni centar BeFem dodelio je 17 nagrada Bring The Noize za feminisitčku i žensku borbu koja je obeležila proteklu godinu, a među nagrađenima je i Subotičanka Margareta Bašaragin, koja je dobitnica nagrade za doprinos očuvanju sećanja, za feminističko znanje i obrazovanje.

„Proteklu godinu obeležile su značajne ženske borbe na globalnom i lokalnom nivou, a BeFem je ove godine dodelio 17 priznanja onima koje su nam pokazale da se jedino zajedno i solidarno možemo izboriti za dostojanstvene radne uslove, kvalitetno obrazovanje, nezavisnost i da je popularna kultura mesto društvene promene“, poručili su iz BeFema, a prenosi portal Mašina.

Nagrade su dodeljene u sredu, 8. marta, u okviru obeležavanja Međunarodnog dana žena.

Nagrada Bring The Noize dodeljuje se sedmu godinu zaredom feminističkim inicijativama, kolektivima i pojedinkama, koje su tokom prethodne godine pokrenule promene za pravednije društvo.

„Ne dopuštamo da hrabri ženski iskoraci padnu u zaborav, i zato u okviru obeležavanja Međunarodnog dana žena, dodeljivanjem simboličnih priznanja za žensku borbu ohrabrujemo dosadašnje i motivišemo buduće feminističke promene“, kažu iz BeFema.

Dr Margareta Bašaragin je doktorirala na ACIMSI Centru za rodne studije Univerziteta u Novom Sadu, koordinatorka je Udruženja građana “Centar za ženske studije i istraživanja” – podružnice u Subotici.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.