U petak, 28. oktobra, u 18 časova, u Savremenoj galeriji Subotica biće održano vođenje kroz izložbu Jelene Grujičić Home Is Where Your Heart Beats.
Taj događaj je ujedno i poslednja prilika za posetu izložbi pre njenog zatvaranja, 29. oktobra, a posetioce će kroz izložbu voditi vizuelna umetnica Jelena Grujičić i kustoskinja Nela Tonković.
Izložba Home Is Where Your Heart Beats otvorena je početkom septembra.
Zamišljena kao pogled na dosadašnji umetnički rad Jelene Grujičić, predstavila je neke od ključnih tema kojima se umetnica bavi: potragu za domom, izazove majčinstva, čovekovu potrebu za prirodom. Najnovija dela Jelene Grujičić, ambijentalne instalacije koje ispituju naš odnos prema prirodnom okruženju, uspela su da aktiviraju publiku da formira svoj doživljaj te važne teme.
Publika je imala priliku da se sretne sa autorkom prilikom nedavno održanog Razgovora sa umetnicom, koji joj je približio umetničku i privatnu ličnost Jelene Grujičić. Vođenje kroz izložbu je drugačija, aktivna forma upoznavanja sa izloženim delima u kojoj publika ima mogućnost da neposredno bude uključena u kreiranje toka vođenja, kroz svoja pitanja i zapažanja.
Vođenje kroz izložbu je i poslednji edukativni program u ovom mesecu u Savremenoj galeriji Subotica.
Jelena Grujičić, rođena 1986. godine u Subotici, vizuelna je umetnica, kulturna radnica i majka. Diplomirala je na Grafičkom odseku Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu 2011. godine, u klasi profesorke Biljane Vuković. Članica je Udruženja KURS (Beograd), udruženja “Klara i Rosa”, i jedna je od osnivača Centra za savremenu kulturu i umetnost Subotica.
Samostalno je izlagala u Troa Rivjeru (Kanada), Parizu (Francuska), Subotici, Podgorici (Crna Gora), Osijeku (Hrvatska), a njen rad selektovan je i za grupne izložbe u Beogradu, Bostonu (SAD) i Parizu.
Nakon višegodišnjeg života u Beogradu i Parizu, 2018. se vraća u Suboticu, gde i sada živi.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.