Delegacija subotičkih poljoprivrednika danas je održala sastanak sa predsednikom Pokrajinske vlade, Igorom Mirovićem, koji je u prisustvu svojih saradnika razgovarao sa njima o zahtevima zbog kojih su paori prethodnih dana traktorima u više navrata blokirali centar grada.
„Sastanak je trajao sat i po vremena. Jako lepo su nas primili, i tom prilikom argumentovano pokušali da objasne kako funkcioniše sistem finansiranja Javnog vodoprivrednog preduzeća ’Vode Vojvodine’, odnosno, kakve bi posledice izazvalo neredovno finansiranje ovog sistema u budućnosti. Takođe, sa sastanku je rečeno da rešenje problema mora da se nađe na relaciji poljoprivrednici – lokalna samouprava – Pokrajina – Vlada, što znamo i od ranije“, rekao je Miroslav Matković, jedan od članova četvoročlane delegacije koju su čini po dva predstavnika iz Subotice i Čantavira.
Kao ishod ovih razgovora, dodaje Matković, postignut je dogovor da Pokrajinska vlada u što kraćem roku pošalje dopis Gradu Subotici da se pokrene postupak za proglašavanje elementarne nepogode zbog suše:
„Kad se to odradi, potrebna nam je potvrda lokalne samouprave da je bila suša, koju potom Grad treba da prosledi nazad, višim instancama – Pokrajinskoj vladi i nadležnim ministarstvima tj. Vladi Srbije“.
Mirović je ispred Pokrajinske vlade obećao poljoprivrednicima i razne vidove pomoći i olakšica za sledeću godinu, dok su iz „Voda Vojvodine“ ponudili reprogram na šta, međutim, delegacija subotičkih poljoprivrednika nije pristala jer, kako kažu, rešenje problema nije da se naredne godine naplati naknada za odvodnjavanje i za ovu, 2022. godinu, već njeno umanjenje.
Iz „Voda Vojvodine“, s druge stane, kažu da ništa po tom pitanju ne mogu da urade dok se ne proglasi stanje elementarne nepogode zbog suše.
Subotički poljoprivrednici bi u sredu, 24. avgusta, trebalo da održe novi sastanak sa gradonačelnikom Stevanom Bakićem, na kom će se razmotriti naredni koraci.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.