SKC “Vuk Stefanović Karadžić” iz Bačke Topole osvojio je zlatnu plaketu na Republičkom festivalu dečijeg umetničkog stvaralaštva, koji je održan u nedelju, 12. jula, u Batočini.
Predstavnici Bačke Topole i Vojvodine, na čelu sa umetničkim rukovodiocima Damirom Šipovcem i Vladimirom Racom, odmerili su igračka umeća sa više od 600 drugih učesnika iz 16 dečijih folklornih ansambala Srbije.
Oni su nastupili igrama iz okoline Bele Palanke, a umetnički rukovodioci po povratku iz Batočine ne kriju zadovoljstvo gostoprimstvom, ali i plasmanom.
“Pred polazak smo deci naglasili da ne učestvujemo isključivo da bismo pobedii, već pre svega da to što smo pripremili predstavimo na najbolji mogući način. Međutim, oni su od samog starta krenuli sa ogromnim žarom i energijom i sve to skupa je rezultiralo zlatnom plaketom”, kaže Damir Šipovac za Magločistač.
Kako Šipovac napominje, stav žirija je bio da su vojvođanski ansambli, kojih je na smotri bilo šest, imali najbolje nastupe. U takvoj konkurenciji “Vuka” je predstavljalo 37 igrača i 6 članova orkestra, a s obzirom na manji broj ansambala u odnosu sa ranije godine, žiri je odlučio da svako dobije po neko priznanje.
“Pojedini krajevi Srbije zbog stagnacije u radu tokom prethodne dve godine nisu ni imali svoje predstavnike na ovoj smotri. Tročlani žiri u sastavu Bogdanka Đurić – umetnički rukovodilac, Mirjana Menković – etnolog, i Mirjana Drobac – etnomuzikolog, odlučio je zbog toga da svi budu kategorisani, odnosno da se niko kući ne vrati praznih ruku, što je bio jedan lep gest”, ocenjuje Šipovac.
Pored vojvođanskih predstavnika, na festivalu su nastupili i ansambli iz Kragujevca, Batočine, Bora, Sokobanje, Kraljeva, Leposavića, Ćuprije, Vladičinog Hana.
Festival je održan 15. put, po prvi put u Batočini, a njegov organizator je Centralni savez amatera u kulturi Srbije.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.