Projekat pod nazivom “Kako, ako ne ako?” nastao je na inicijativu Savremene galerije Subotica sa namerom da umetničkom akcijom skrene pažnju društvene zajednice na kreativni potencijal dece koja u velikom broju potiču iz sredine sa teškim socijalnim statusom.
Trajanje izložbe: 31. avgust – 25. oktobar 2015.
Mesto održavanja: Savremena galerija Subotica, Park Ferenca Rajhla 5, 24000 Subotica
Kustos izložbe je Jasmina Jovančić Vidaković. Autor vizuelnog identiteta izložbe je Grupa “ŠKART”.
U projekat je uključena O. Š. „Majšanski put“ Subotica jer struktura učenika ove škole obuhvata decu iz raznih društvenih slojeva sa velikim procentom socijalno ugrožene dece čiji kreativni potencijal može biti aktivno angažovan u svim aspektima kulturološko-socijalnih fenomena društvene zajednice kojoj pripadaju.
Projekat vodi grupa “ŠKART” iz Beograda koja od 1990. godine vodi radionice i umetničke akcije u kojima povezuje članove svih društvenih grupa i inkorporira ih u život šire društvene zajednice. Za sebe kažu da se bave “arhitekturom ljudskih odnosa”.
Projekat je planiran u nekoliko faza, a prvi deo je realizovan kroz radionice koje su održane u O. Š. „Majšanski put“ Subotica.
Izložbom u Savremenoj galeriji Subotica učesnici projekta predstavljaju rezultate kreativnih radionica uključujući se u program proslave Dana grada, a do kraja godine javnosti će biti prezentovani koncerti, pesničke promocije, projekcije filmova, pozorišne predstave i publikacija pesama. U ove aktivnosti biće uključeni razredi u izvornoj školi, drugim školama u gradu kao i u seoskim školama.
Ideja Grupe “ŠKART” je da se uključenjem alternativnih umetničko-pedagoško-zanatskih iskustava u školsku praksu, ohrabruje neukalupljena nestašna dečja kreativnost i preispituju isključive forme kreativne edukacije.
(Magločistač)
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.