Od 1. septembra Radio Subotica trojezični program emitovaće u prepolovljenom obimu na frekvenciji 104,4 Megaherca
Radio Subotica dobila je dopis od Radio-televizije Vojvodine kojim se od 1.septembra otkazuje ugovor o privremenom korištenju frekvencije 89,6 Megaherca, a koju koristi redakcija na mađarskom, izjavio je direktor ove kuće Ljubiša Stepanović.
To praktično znači da će se Radio Subotica nakon sedam godina privremenog korištenja ustupljene frekvencije vratiti na nekadašnji način rada: emitovanje trojezičnog programa na jednoj frekvenciji, najverovatnije u trajanju od 12 sati.
Ističući da je Radio Subotica do sada na dve frekvencije dnevno emitovala 27 sati programa (12 na srpskom, 12 na mađarskom i tri na hrvatskom), Stepanović kaže da je sada na osnivaču, odnosno na lokalnoj samoupravi, da odluči hoće li u više nego prepolovljenom obimu doći do “racionalizacije”, odnosno otpuštanja dela od 25 zaposlenih novinara u tri redakcije. On, međutim, nije želeo spekulisati o tome kome će pripasti frekvencija koju je do sada koristila redakcija na mađarskom Radio Subotice.
Glavni urednik programa na mađarskom Ernő Németh na današnjem je sastanku zaposlenih Radio Subotice rekao kako su novinari ove redakcije dobili ponudu iz Radio-televizije “Pannon” da pređu u ovu kuću. On je, međutim, odbio na ovu temu dati izjavu kolegama iz redakcija na hrvatskom i srpskom.
Povodom raskida ugovora s Radio Suboticom, informaciju za sada nismo uspeli dobiti niti iz Radio-televizije Vojvodine. Naime, osim obećanja da će se zamenik generalnog direktora ove kuće Miodrag Koprivica javiti, za sada nikakvu drugu informaciju nismo dobili.
Podsetimo, privatizacija Radio Subotice – u kojoj je trenutno zaposleno 37 ljudi – i dalje je u toku, ali se za njenu kupovinu do sada još niko nije javio. Ukoliko ova kuća ni dalje ne bude imala kupca, u obliku javnog preduzeća (kog finansira lokalna samouprava) ostaće najduže do 31. oktobra.
Magločistač
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.