Inicijativa za ravnopravnost, inovativnost i društveni angažman – Irida organizuje u ponedeljak, 22. februara, onlajn panel diskusiji „Krug podrške“ tokom koje će se tražiti odgovor na pitanje – zašto žrtve u određenom broju slučajeva ne prijavljuju rodno zasnovano nasilje ili odustaju od pokrenutog postupka, i ujedno predočiti postojeći mehanizmi i procedure, te institucije i organizacije koje pružaju zaštitu u slučajevima rodno zasnovanog nasilja.
Na panelu će učestvovati sudija Apelacionog suda u Novom Sadu Olivera Pejak – Prokeš, socijalni radnik pod supervizijom iz Centra za socijalni rad u Pančevu Filip Jovanov –socijalni radnik pod supervizijom, Centar za socijalni rad u Pančevu, programska koordinatorka SOS ženskog centra Aleksandra Savić, odbornica i zamenica predsednice Komisije za rodnu ravnopravnostSkupštine Grada Novog Sada Maja Sedlarević, i Nevena Glušac, aktivna članica Iride i diplomirana pravnica, dok će diskusiju moderirati Anja Anđušić, mlada aktivistkinja i studentkinja Fakulteta političkih nauka u Beogradu.
Svi zainteresovani za učešće u pandel diskusiji koja će se održati putem Zoom platform u vremenu od 19 do 20.30 časova mogu da se prijave putem linka http://irida.rs/panel-diskusija-krug-podrske/.
Panel diskusija “Krug podrške” se organizuje u sklopu projekta „Nasilje je uvek izolacija“ koji ima za cilj da SOS kontakte podrške učini dostupnim svim ženama koje trpe rodno zasnovano nasilje i pošalje im poruku da one nisu same.
Projekat „Nasilje je uvek izolacija“ je dobio podršku projekta Vlade Švajcarske „Zajedno za aktivno građansko društvo – ACT”, koji sprovode Helvetas Swiss Intercooperation i Građanske inicijative. Takođe, projekat je dobio podršku projekta Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID) “Tvoje mesto u Srbiji” koji sprovodi Nacionalna koalicija za decentralizaciju, sa partnerima CRTA-om, ORCA-om, Fondacijom „Jelena Šantić“ i Media i reform centrom Niš.
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.