Manifestacija “Muzeji za 10” u Gradskom muzeju Subotica

Manifestacija “Muzeji za 10” u Gradskom muzeju Subotica

Gradski muzej Subotica, foto: Magločistač

Objavio: Magločistač

10.11.2020

Kategorija: Subotica

U okviru najveće nacionalne muzejske manifestacije “Muzeji za 10”,  Gradski muzej Subotica po šesti put otvara vrata za svoje posetioce.

Tema manifestacije za 2020. godinu je “Muzeji za jednakost: raznovrsnost i uključenost” čiji je cilj jačanje raznolikosti i inkluzije u ustanovama kulture. Ovim se naglašava osnovna društvena vrednost muzeja – stvaranje značajnih iskustava za ljude bez obzira na njihovu etničku pripadnost, pol, socio-ekonomsku pozadinu, nivo obrazovanja, fizičke sposobnosti, političku pripadnost i verska uverenja.

Manifestacija, koja se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja, traje do 15. novembra.

Program

Četvrtak, 12. novembar, 19 sati

Izbor filmova sa Međunarodnog festivala etnološkog filma u Beogradu “Od tradicije do savremenosti: Od domovine do rasejanja”
“Posrano siromaštvo”, Južnoafrička Republika, Danska (2013)
“Indijanci poput nas”, Francuska (2010)

Petak, 13. novembar, 19 sati

Izbor filmova sa Međunarodnog festivala etnološkog filma u Beogradu “Od tradicije do savremenosti: Od domovine do rasejanja”
“Ime Muhamed”, Francuska (2016)
“Makedonci u Istanbulu”, Makedonija (2011)

Subota, 14. novembar, 15 sati

Zajedno u muzeju sa grupom “ZaJedno” – didaktičko-kreativna radionica

Ulaz je slobodan, a ukoliko u međuvremenu dođe do pooštravanja mera vezanih za suzbijanje bolesti Kovid-19, program manifestacije će biti otkazan.

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.