Asocijacija onlajn medija (AOM): Nadležni organi da utvrde identitet osoba koje su pretile novinarki KRIK-a

Asocijacija onlajn medija (AOM): Nadležni organi da utvrde identitet osoba koje su pretile novinarki KRIK-a

AOM

Objavio: Magločistač

11.06.2020

Kategorija: U fokusu

Asocijacija onlajn medija (AOM) zahteva da nadležni organi i MUP Srbije utvrde identitet osoba koje su sinoć pretile i oduzele mobilni telefon novinarki KRIK-a, Bojani Pavlović.

Novinarka KRIK-a je u kafiću u centru Beograda slikala Danila Vučića koji je u društvu Aleksandra Vidojevića, zvanog Aca Rošavi, i još nekoliko muškaraca i gledao derbi između Zvezde i Partizana. Vidojević je, inače, član Partizanove navijačke grupe „Janjičari“ i trenutno mu se sudi zajedno sa huliganima iz ove grupe, podsećaju iz AOM-a.

Ona je sa ulice fotografisala društvo, ali su je po odlasku zaustavila trojica muškaraca koji su se predstavili kao službena lica i koja su od nje zahtevala da sa telefona obriše fotografije. Policajcima su se pridružila još dvojica muškaraca, koji nisu delovali kao policajci, niti su se tako predstavili.

Novinarka je rekla da je na zadatku, a jedan od novopridošlih oteo joj je telefon iz ruke na šta policajci nisu reagovali. Posle insistiranja da joj kažu zbog čega joj je oduzeto sredstvo za rad, čovek koji je to uradio rekao je da on kao civil nije dužan ništa da joj objašnjava. Tek nakon odobrenja Vidojevića, novinarki Pavlović vraćen je telefon.

“AOM poziva MUP i druge nadležne institucije da garantuju bezbednost novinarki portala KRIK i  omoguće uslove za nesmetan rad novinara”, navodi se na kraju saopštenja.

 

(Magločistač)

[clear]

Podelite sa prijateljima:

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljenja. Obavezna polja su markirana *

Upišite tekst *

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.