O medijima ni reči u odgovoru sadašnjeg predsednik MNS svom prethodniku
Jene Hajnal (Hajnal Jenő), predsednik Mađarskog nacionalnog saveta (MNS) nije spreman da preispita svoje odluke u vezi sa kadrovskim promenama. On je u odgovoru na primedbe Tamaša Korheca (Korhecz Tamás), prethodnog predsednika MNS, naglasio i da odbacuje sumnje u stručnost članova odbora MNS.
U saopštenju Hajnal kaže da je na čelu Odbora za kulturu MNS Zoltana Šifliša (Siflis Zoltán) zamenila Eva Penovac Narai (Penovác Náray Éva), jer ju je preporučila stručna sprema (zevršen fakultet) i bogato radno iskustvo u kulturnoj instituciji. A isti principi su na čelo Odbora za obrazovanje preporučili Atilu Perpauera (Perpauer Attila) koji ima iskustvo kao nastavnik i vaspitač, umesto psihološkinje Livije Jo-Horti (Joó-Horti Lívia).
U vezi sa otkazom ugovora sa Frenecom Žoldošem (Zsoldos Ferenc), Hajnal napominje da on – po pitanju NVO – smatra važnijim da posao da osobama koje upravljaju centrima za dijasporu.
Hajnal odgovara i na primedbe Korheca u vezi sa stipendijama. Hajnal tvrdi da je upravo Korhec predložio u martu 2011. godine da stipendiju dobije samo jedna generacija i da je sadašnji princip postao važeći isključivo usled snažnog pritiska Predsedništva SVM (Saveza vojvođanskih Mađara).
Hajnal smatra da je najveći uspeh MNS i Kancelarija MNS to što su uspeli da isplate stipendije, uprkos tome što je nakon izbora novog MNS server postao nedostupan, da je administrator nestao i da se informatička mreža raspala.
U vezi sa demografskim akcionim planom, Hajnal smatra da su Korhecove primedbe retoričke, jer je krajnji rok za donošenje konkretnih akcija bio mart 2014. godine, pa je odgovorna osoba upravo Korhec.
Sadašnji predsednik MNS saopštenje zaključuje sa tim da smatra važnim uspostavljanje saradnje, ali da bi da izbegne etiketiranje i rušenje. Hajnal kaže da je rasprava završena što se njega tiče.
Izvor: vajma.info
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.