Udruženje studenata sa hendikepom u partnerstvu sa Kancelarijama za mlade iz Subotice, Kikinde i Obrenovca će u periodu od 27. do 29. januara, u hotelu „Imerial lux“ u Bečeju, održati trodnevni trening pod nazivom “Participacija mladih sa hendikepom” koji je namenjen mladima i omladinskim radnicima/ama koji su aktivni realizatori aktivnosi u svojim organizacijama.
Trening „Participacija mladih sa hendikepom“ senzibilisaće i osnažiti aktiviste i aktivistkinje koji su uključeni u donošenje odluka u omladinskim organizacijama i organizacijama za mlade za uključivanje mladih sa hendikepom u programe i aktivnosti njihovih organizacija i institucija na lokalnom nivou.
Učesnici i učesnice treninga će imati priliku da se upoznaju sa osnovnim načelima socijalne inluzije i socijalnog uključivanja kroz pristup ljudskim pravima kao i zakonodavstva i prava u Srbiji, a biće predstavljeni različiti aspekti uključenosti osoba sa hendikepom u društvo (servisi podrške, ljudska prava, samostalni život) i značaj organizovanja aktivnosti za mlade koje su prilagođene mladima sa hendikepom.
Udruženje studenata sa hendikepom pokriva troškove prevoza, smeštaja na bazi punog pansiona, ishrane i obezbeđivanja radnih materijala za sve učesnike i učesnice, uključujući i njihove personalne asistente/asistentkinje.
Prijavni formular se dobija upitom na mail (prijava@kzm.subotica.rs) ili inbox fb kzm i potrebno je isti poslati na prijava@kzm.subotica.rs najkasnije do utorka 10. januara, 2017. Odabrani učesnici i učesnice biće obavešteni/obaveštene do 13. januara 2017.
Fejsbuk event možete prgledati OVDE.
Trening se realizuje u okviru projekta Regionalna inkluzivna omladinska inicijativa Srbije (RIOIS 2016) uz podršku Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije.
(Magločistač)
[clear]
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.