Republika Koreja donirala je vranjskoj Opštoj bolnici i Opštoj bolnici u Subotici po jedno ambulantno vozilo sa pratećom opremom, a ključeve vozila danas je u Vranju, u prisustvu ministra za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandra Vulina, direktorima ovih ustanova uručio ambasador Republike Koreje u Srbiji Li Dohun. Ukupna vrednost donacije je milion dolara.
Donacija je realizovana u okviru Sporazuma o bespovratnoj pomoći između ambasade Republike Koreje i Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, kojim je predviđena realizacija projekta „Humanitarna pomoć Republike Koreje migrantskoj populaciji u Srbiji, potvrđivanje prijateljskih odnosa između dve zemlje“.
Ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin je istakao da Srbija i dalje mora da bude spremna za potencijalne izazove uzrokovane migrantskom krizom, jer razlozi zbog kojih je ona počela još uvek nisu prestali, a da je za rešavanje te krize neophodno političko rešenje.
„Ratovi i sukobi i dalje postoje, a potreba ljudi da odlaze tamo gde će biti sigurni nije prestala. Srbija mora da bude spremna za bilo kakva dešavanja, i sigurna da će biti u stanju da izađe na kraj sa bilo kakvim potencijalnim izazovima“, rekao je Vulin i dodao da će u tom smislu pomoć međunarodne zajednice i dalje biti veoma potrebna.
Ambasador Republike Koreje u Srbiji Li Dohun potvrdio je da međunarodna zajednica poštuje trud srpske vlade u vezi sa migrantskom krizom.
„Korejska vlada je odlučila da donira milion američkih dolara, a vozila su deo te donacije“, naveo je ambasador.
Direktor Opšte bolnice u Subotici Goran Bićanin je rekao da će ambulantno vozilo biti od koristi građanima Severnobačkog regiona.
„Zaposleni u subotičkoj bolnici su dali svoj doprinos rešavanju krize u onom delu koji se odnosi na zbrinjavanje migranata koji su se kretali prema Horgošu i Kelebiji“, rekao je Bićanin.
(Magločistač)
[clear]
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.