S obzirom na to da Master plan Palića, koji je 2007. usvojen na predlog SVM-a nije dobar, SVM radi na njegovoj ispravci koju će predložiti na usvajanje nakon završetka posla
Firmi “Horváth & Horváth” poveren je posao izrade novog Master plana Palića kako bi do početka leta bio pripremljen međunarodni tender za prve strateške investitore do kraja godine, saopštio je u ponedeljak novinarima gradonačelnik Jenő Maglai.
On je dodao da je formirana i radna grupa, koja zajedno sa pomenutom firmom, radi na utvrđivanju elemenata koje Master plan mora sadržati i koji moraju ispuniti zahteve naručioca posla, odnosno lokalne samouprave. S tim u vezi, Maglai je rekao da ukupna vrednost posla oko izrade Master plana iznosi šest miliona dinara, uključujući i PDV. Upitan znači li to da prethodni Master plan, koji je usvojen u maju 2007., nije dobar gradonačelnik je odgovorio da se već u njegovom uvodnom delu vidi da je u izradi bilo dosta promašaja.
Druga vest, nakon ove koju ste pročitali, sastoji se od dva osnovna pitanja. Prvo bi – kao i u slučaju poklanjanja crkvama na “dž” korištenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini – moglo glasiti: a zašto je upravo Savez vojvođanskih Mađara, u liku tadašnjeg gradonačelnika Géze Kucsere, odbornicima Skupštine opštine dao na usvajanje tako feleričan dokument? I drugo – baš kao i u slučaju mogućnosti da Grad zbog štete koje mu prave crkve ove godine ostane bez najmanje 100 miliona dinara – glasi otprilike ovako: smatraju li čelnici lokalne samouprave da 6 miliona dinara za “popravni iz Mastera” nije ništa u odnosu na ono što je već proćerdano u ranijem mandatu?
Kako, ipak, ne bismo ostali bez odgovora nudimo jedan potencijalno moguć: ovakvim odnosom čelnici lokalne samouprave, i raniji i sadašnji, gradski budžet doživljavaju kao kontejner u kom se novac neretko tretira kao papir za reciklažu.
[clear]
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne nužno i stavove redakcije portala Magločistač. Na našem sajtu biće objavljeni svi pristigli komentari, osim komentara koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede ili nisu u vezi sa temom članka koji se komentariše. Govor mržnje je definisan Zakonom o javnom informisanju i medijima, koji u članu 75. kaže: „Idejama, mišljenjem, odnosno informacijama, koje se objavljuju u medijima ne sme se podsticati diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, polu, zbog njihove seksualne opredeljenosti ili drugog ličnog svojstva, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo”. Pre nego što budu objavljeni, komentari moraju biti odobreni od strane naših moderatora, pa vas molimo za malo strpljenja.